Za slavnostmi do Ubudu

Kde a kdy si při své dovolené na Bali užít trochu tradičního indonéského folkloru a spatřit barvami hýřící slavnosti se všemi tanci, květinami i rituály, které se stále dodržují podle původních tradic? Říká se, že na Bali prakticky kdykoliv a kdekoliv. Ostrov je natolik protkán různými typy svátků, že se zde tančí a zpívá prakticky každý den – velká sláva se koná dokonce i při pohřbech. Pokud zajedete do Ubudu – města ve střední části ostrova, 20 km severně od Denpesaru – určitě se nezmýlíte.

Tance, pálení a nákupy

Ubudu je hlavním turistickým centrem ve vnitrozemí, a je také oblíbenou destinací umělců všeho druhu. Malé galerie tu stojí mezi chrámy doslova na každém rohu a všechna díla zdejších malířů jsou na prodej. Jsou cenově výhodné, stejně jako ručně vyráběný nábytek, látky, hudební nástroje nebo drobné šperky. Jejich výběrem lze v Ubutu strávit dlouhé hodiny.

Taneční představení v maskách se v Ubutu konají pro turisty několikrát denně paralelně s konanými oslavami, a většinou jsou doprovázeny divadelním představením z Rámájány. Všechny druhy oslav tu jsou těsně spjaty s hinduismem a s mythologií Bali, často se vzývají ochránci lidu a pálí se Rangda či její služebnice – čarodějnice.

Co nevynechat při výletě do Ubudu?

  • místní rozsáhlé tržiště

  • ubudský vodní palác

  • umělecké dílny pro cizince s výukou tradičního balijského umění

  • Neka Art Museum

  • Opičí les (ale pozor na věci a na komáry)

  • ochutnávku místní kávy, čaje a typických potravin


Zajímavost: V roce 1928 uchvátilo Bali německému malíři Walteru Spiesovi, který ho proslavil po celém světě.

Pokračujte na:
Dovolená.cz