Tato hra není specialitou čistě Dominikánské republiky, ale dá se říci, že celého karibského regionu. Domino k Dominikánské republice neodmyslitelně patří, stejně jako ke Kubě. Odvozuje svůj původ z čínských dominových karet. Dnešní dominové kostky je sada obdélníkových kamenů rozdělených na poloviny a označených v každé polovině určitým počtem bodů, podobně jako na hrací kostce. Každá dvojice čísel se vyskytuje právě jednou. Klasické domino obsahuje čísla od 0 do 6, takže celkový počet kostek je 28. Existují ale též jiné varianty: 0 až 12 nebo 0 až 15. Cílem je přikládání kamenů k sobě tak, aby čísla byla na polovinách stejná.
Jedná se doslova a do písmene o národní poklad Dominikánské republiky. Zeleno-modrý minerál, jehož výskyt v těchto končinách je endemický, proto se mu běžně přezdívá „kámen delfínů“. Oficiální název Larimar má etymologický původ ve slovech „mar“ (moře) a lari, což je zkrácenina jména Larisa, což byla dcera klenotníka, který začal drahý kámen používat pro výrobu šperků. Vzácný kámen se těží v okolí vesničky Baoruco od sedmdesátých let 2é. století. Vyvézt ze země je ho možné pouze ve zprocesovaném stavu ve formě šperků nebo drahých suvenýrů.
Mystický kult voodoo pochází ze sousedního Haiti. Voodoo pramení z afro-amerického náboženství a doprovází ho nespočet záhad, pověr a mystických znamení. K tajemnosti kultu této černé magie přispívá i skutečnost, že vyznavači voodoo o svých praktikách a rituálech nemluví na veřejnosti, vše je provozováno jen v kruhu vyznavačů a v přísné tajnosti před okolním světem.
Traduje se, že vyznavači voodoo se speciálním tancem dostávají do jiné roviny vědomí (transu) a pak jsou schopni navázat komunikaci s duchy mrtvých. Kult voodoo je také znám rituálním obětováním zvířat, další verze se už různí a nikdo vlastně neví, co je pravda a co fáma. Spekulace mají mnohdy monstrózní rozměry a jsou dokonce námětem různých filmových zpracování hororů.
Pokud budete v Dominikánské republice v únoru, rozhodně si nenechejte ujít karibský karneval, který je v plném proudu i dalších karibských ostrovech. Ulice duní latinsko-americkou muzikou, tanečníci v barevných kostýmech jsou rozjaření ještě více než domorodé obyvatelstvo obvykle.