Do Řecka či Chorvatska k moři s partou kamarádů? Na pozdní rodinnou dovolenou do stále slunného Egypta? Nebo s partnerem na romantický víkendový pobyt do některé ze světových metropolí? Pro drtivou většinu českých studentů je cestování nákladnou položkou, ve které je třeba šetřit, kde se dá. Spoléhají na lastminuty a na výhodná cestovní pojištění.
ISIC karta letos pojistí za dvě stovky
Majitelé celosvětově uznávaných karet ISIC nepřijdou o své výhodné pojištění ani letos. Za základní studentské pojištění od pojišťovny Uniqua dají studenti jen 200 Kč, mírně si připlatí v případě, že hodlají na své dovolené třeba aktivně sportovat. Za 350 Kč se mohou „bez obav“ pustit do proudů divoké řeky ve Slovinsku, zkusit paragliding v Itálii nebo se zapsat na kurz vodního lyžování v některém z přímořských letovisek. Letošní jarní či letní dovolená je proto dobrodružnějšímu přístupu a extrémním sportům otevřená.
Pojišťuje se na celou dobu platnosti karty
Výhodou je bezesporu i délka sjednaného pojištění. Ta se totiž nevztahuje jen na dny strávené na jedné určité dovolené (kemp s kamarády, poznávačka s přítelem), ale pojištění je platné po celou dobu platnosti ISIC karty. Jedná se tedy o vysoké krytí za poměrně zanedbatelnou částku.
Bude se vyčkávat na last minuty i plánovat
A kam že to letos studenty potáhne? Zájezdy k moři ve dvojicích i větších skupinkách se budou nakupovat přes výhodné last minuty, nebo naopak za výhodných okolností v delších časových intervalech dopředu (exotické zámořské delší dovolené a pracovní zájezdy). Letecká doprava začne „válcovat“ zdlouhavou autobusovou, stále budou v kurzu poznávací zájezdy na oblíbená místa v Evropě i Asii, a z dohledu se neztratí ani dovolená u vody v rámci české kotliny.
Foto studenti www.raileurope.co.uk