Luxusní přímořská letoviska, technologická vyspělost, nejzajímavější architektonické skvosty současného designu na jednom místě. Teplé, vlhké prostředí, spalující slunce a časté pouštní bouře. I to jsou Spojené arabské emiráty, kam svou dovolenou jezdí ti trávit největší „bossové“.
Až do poloviny 19. století živilo celé Emiráty pirátství a loupení! Až později se rozmohl lov perel a obchodovat se zdejším exotickým kořením a látkami. Emiráty pokrývá z větší části poušť, obydlené je prakticky pouze pobřeží. Hlavní město Dubaj i Abú Dhábí jsou výstavními kousky pokroku. Obrovské přístavy i mezinárodní letiště tu obklopují nejvyšší budovy světa, přísun financí z těžby ropy umožnil zavést bezplatné zdravotnictví i školství.
Dubaj je hypermoderním tepajícím městem s nejvyšším světovým mrakodrapem, stejně tak hlavní město Abú Dhábí, které je zároveň nejbohatším ze všech emirátů. Nejmenší z emirátů – Ajman – je naproti tomu výstavním místem, ve kterém lze pozorovat denní život místních obyvatel a žádné „věžáky“ zde rozhodně turista nenajde. Na poloostrov Musandam, ležící v nejsevernějším emirátu Ras Al Khaimah, se létá za velrybami a delfíny, Sharjah má zase nádherné udržované hotelové pláže. Fujairah, který jako jediný omývá Ománský a ne Perský záliv je plný přírodních unikátů a zelených ploch, zemědělství a rybolov se udržují i v Umm Al Quwainu, do kterého se navíc jezdí za skvělým aquaparkem.
Na dovolené ve Spojených arabských emirátech se můžete těšit především na luxus, který poskytují zdejší hotely, a to už od těch „méněhvězdičkových“, neboť úroveň tříhvězdičkového hotelu se stejně hodnoceným evropským se dá jen stěží srovnat. Kilometry dlouhé pláže jsou pečlivě upravované a lemované palmami se zavěšenými sítěmi jako z pohlednic. Jelikož jsou SAE vlastně „plackou“, pěstuje se pěší turistika, ale i všechny ostatní druhy sportů od paraglidingu až po jízdy na koních. Arabskou kulturu lze ochutnat na některém z rozlehlých tržišť, levně se zde dá najíst ve fast foodech.
V neposlední řadě se do SAE jezdí za nákupy na velkých tržištích. V období slev lze velice výhodně nakoupit parfémy, ale i značkové obleky a jiné oblečení, velmi lacino se dají pořídit i samotné kvalitní látky. Trhy jsou plné exotických koření. Dubai vlastní největší zlatý trh na světě a za obrovskými perlami i drahými kameny se jezdí právě sem. Prodává se i stříbro, ale mnohem méně – Arabky ho nenosí, na svém těle se jim vždy blyští jen kvalitní zlaté kousky. Dá se zde pořídit i vysoce kvalitní elektronika, zato na různé národní lihoviny rovnou zapomeňte. A povinností je dovést i hromadu fotografií.