Centrem nejrozlehlejšího, nejbohatšího a zakládajícího emirátu Abú Dhabí je stejnojmenné velkoměsto, které má o půlku více obyvatel než Praha.
Starý palác
Je jednou z posledních vzpomínek na původní vzezření města a celého emirátu. Abú Dhabí prošlo od 60. let 20. století tak rychlou a náročnou přestavbou v supermoderní velkoměsto nabité futuristickými mrakodrapy, že na zachování původních památek jaksi nezbyl čas. Starý palác, vystavěný na prameni, je jednou z posledních dochovaných budov.
Pevnost Al Maqtaa
200 let stará pevnost Al Maqtaa leží blízko ostrůvku Abu Dhabi a sloužila jako obrana před nájezdy pirátů.
Mešita Sheikh Zayed
Třetí největší mešita v zemi je též známá jako Velká mešita a pojmenována je po šejkovi Zayedovi, prvním prezidentovi Spojených arabských emirátů, který je zde také pochován. Rozprostírá se na obrovské ploše mezi dvěma městskými mosty, a nyní se uvažuje o jejím zpřístupnění veřejnosti.
Hotel Emirates Palace
Mezi oblíbenou zastávku turistů, ač pro většinu se naskytne pohled pouze zvenčí, patří sedmihvězdičkový superluxusní hotel Emirates Palace. Neubytovaní se mohou pohybovat v bohatě pojatých okolních zahradách hotelu se spoustou fontán.
Cyklistika
Kolo je ve vizionářském městě Abú Dhabí klasickým dopravním prostředkem. Za jeho zapůjčení nezaplatíte tolik, a stihnete se rychle přemístit mezi jednotlivými památkami. Povrch města je rovinatý, a cyklostezky, které tu protkávají městské veřejné parky, jsou dobře značené.
Golf
Abú Dhabí má 3 prestižní golfové kluby a upravované osmnáctijamkové greeny.
Bruslení
Kromě toho suchozemského se v Abú Dhabí hojně jezdí i na bruslích se zoubky. Velká hala je například v Zayed Sport City – rodinném středisku na jižním cípu města