Turecko je moderní stát s velmi dobrou dostupností. Je samozřejmě nutno vzít v potaz, že země je desetkrát větší něž Česká republika, takže vzdálenosti jsou někdy vražedné, ale pro klasické turistické přesuny v rámci jednoho regionu byste se neměli setkat s problémem. Pro cesty do země zvolte leteckou dopravu, Turecko má sice hodně sousedů, ale s nikým nemá právě ideální příhraniční styky (hranice s Arménií, Ázerbájdžánem a Irákem zcela uzavřena).
Pokud chcete zemi navštívit individuálně nabízí se Vám pravidelné linky do Istanbulu a Ankary (Istanbul je rozhodně levnější, operuje zde celá řada nízko rozpočtových společností) a jižní pobřeží je obsluhováno nespočtem charterů cestovních kanceláří. Dříve bylo populární a levnější oproti letu absolvovat cestu vlakem. Ale dnes tomu tak již není, letenky low cost lze pořídit za pár tisícovek a 2-3 hodinový let nesnese s 48 hodinovým vlakovým martýriem a několika přestupy srovnání. Skýtá se ještě možnost do Turecka přijet lodí z některého z řeckých ostrovů (Kos, Rhodos), ale trajekty jsou předražené
Pokud váháte mezi zapůjčením automobilu či autobusem, zvolte autobus. Autobusová doprava v Turecku je na vyšší úrovni než v mnohých státech EU. Rozlišují se dálkové (luxusní) autobusy, kde jízdenka zahrnuje občerstvení, toalety, super čistý a moderní autobus s klimatizací a velkokapacitními sedačkami. Kilometr Vás vyjde v přepočtu na zhruba korunu, což je výborný poměr ceny a kvality. Na kratší vzdálenosti lze využít tzv. dolmuşe, malé autobusy pendlující v nepravidelných intervalech mezi nepříliš vzdálenými místy. Staví tam, kde chce kdo nastupovat, či vystupovat. Taxi služba také není výrazně předražená, taxikáři bývají slušní, mají taxametr a dokonce často i vyvěšený ceník.
S MHD se setkáte v Istanbulu, kde krom autobusů a tramvají najdete druhé nejstarší metro světa (hned po tom londýnském). Má pouze dvě stanice a spojuje různě výškově položené čtvrti. Jízda tímto technickým monumentem je skutečně zážitek. Toto metro se jmenuje příhodně – Tünel.