Venezuela sice není vyhlášeným gastronomickým ráje, avšak ochutnávka místní kuchyně je nezbytná. Navíc stravování ve Venezuele není finančně náročné.
Klasikou jsou empanadas - osmažené kukuřičné placky plněné mletým masem, fazolemi a sýrem. Národním jídlem je pabellón criollo – kousky hovězího masa, rýže, fazole a banánovník (nejčastěji orestovaný). Oblíbená je lidovka arepa, kterou prodávají v každém stánku „na rohu“ nebo také tequenos či polévka hervido (šunka, kuře, ryby). Při pobřeží Karibiku jsou na denním menu často ryby a mořské plody. Restaurace jsou z větší části bezrizikové, ale pokud jste citliví na cizokrajné kuchyně vyvarujte se jídel, které neprošly varem, či jinou tepelnou úpravou.
Pijí se různé naturální džusy, vína jsou vesměs importovaná, jelikož ta venezuelská za mnoho nestojí. Co se piva týče, na jeho výrobu má monopol firma Polar. Existuje rozdíl mezi pivem „liso“ (sklenice piva) a „tercio“ (celá láhev). Voda z vodovodního řádu se nedoporučuje pít, může být zdrojem nákazy, většina domorodců ji také nekonzumuje. Pozor samozřejmě na led v nápojích, který se vyrábí z „kohoutkové vody“. Voda balená není nejlevnější, ostatně jako ve většině tropických zemí a zemí třetího světa.
Ubytovací služby jsou na přijatelné úrovni, je k mání i slušný výběr v různých cenových relacích. Spaní ve volné přírodě, či kempování se nezkoušejte vzhledem k bezpečností situaci teritoria a ve Venezuele je také dost jedovatých hadů a dalších nevyzpytatelných živočichů. Oblíbené jsou tzv. posady, něco na způsob našich penzionů. Poměrně malokapacitní, avšak někdy i luxusní pensionky s rodinnou atmosférou (dosti často také vlastněné cizinci). Lze se ubytovat i v soukromí, ale mějte se před tím na pozoru. Může to být výborná i špatná volba. Turistické oblasti disponují samozřejmě také pětihvězdičkovými hotely s programy all inclusive. Ceny za jednu noc se pohybují od 5 do 300 amerických dolarů.